Ponuka

LATINOFIT Kids a LATINOFIT Teens

Detské FOLKO

LATINOFIT

FOLKO

MAKÁRNIČKA

Latin Heels

STREČING

LATINO ON STAGE

Pre koho je ActiWOOWo?

ActiWOOWo bolo stvorené pre tých, ktorí hľadajú pre seba či svoje najmilšie ratolesti: 

 • niečo nové, zaujímavé a obohacujúce,
 • niečo iné, ako doteraz, 
 • niečo, čo urobia len a len pre seba a zlepší im to deň, 
 • niečo, čo si nedokážu zatiaľ predstaviť…  

LATINOFIT Kids

LATINOFIT Teens

Podstatou LATINOFIT Kids a Teens je spojenie všeobecnej pohybovej prípravy a tanečného tréningu. Deti sa učia, čo je základom každého tréningu a ako sa tancuje. Vďaka tomuto krúžku si vytvárajú prirodzený pohybový návyk a vzťah k tancu. Je to dynamická hodina plná energie, latino hudby a dobrej nálady.

Počas kurzu deti nadobudnú základné vedomosti o latino tancoch (napríklad reggaeton, salsa, samba, merengue, cha-cha, bachata, calypso, flamenco, cumbia a mnohých ďalších), hrajú sa tanečné hry zamerané na rozvoj priestorového a hudobného vnímania, koordinácie pohybov a vlastnej kreativity, učia sa pracovať samostatne i v kolektíve iných detí. Krúžok funguje celoročne.

LATINOFIT Kids = 5-9 rokov; 45-50 minút

LATINOFIT Teens = 10-14 rokov; 55 minút

Séria 14 tréningov + 4 náhradné termíny – 112 €
Jednorazový vstup – 10 €

Ružinov

ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava

Pondelok

Kids & Teens ~ 16:00-16:50

Streda

Kids & Teens ~ 16:00-16:50

Petržalka

Pump Fitness Centre, Dolnozemská 3, Bratislava

Utorok

Kids & Teens ~ 17:00-17:50

Štvrtok

Kids & Teens ~ 17:00-17:50

Čierna Voda

Dedinský Studio Dance, OC Monar, Rubínová 1, Chorvátsky Grob-Čierna Voda

Štvrtok

Kids & Teens ~ 17:00-18:00

Pracovný zošit LATINOFIT

Na čo potrebujeme pracovný zošit na tréningy?

Učebnou pomôckou kurzov LATINOFIT je pracovný zošit. Súčasťou kurzu je okrem cvičenia aj náuka o vybraných latinsko-amerických tancoch. Učíme sa tradičné latino tance a latino urbano. V prestávkach si k nim hovoríme základné fakty, odkiaľ tanec pochádza, kedy a ako vznikol, prečo sa tak tancuje, aký má rytmus, aké pesničky sa k nemu viažu, ako sa naň ľudia obliekajú a rôzne ďalšie zaujímavosti.

Obsahu, ktorý preberáme na LATINOFITe je pomerne veľa. Aby sme boli všetky deti na tom vedomostne rovnako, majú svoj vlastný pracovný zošit. Je to praktický karisblok formátu A6, ktorý deti dostanú na začiatku kurzu. Jeho obsah si postupne na hodinách dopĺňame, ako budeme preberať učivo. Na prázdne listy si deti môžu písať vlastné poznámky, občas máme aj domácu úlohu na dobrovoľnej báze. Treba si ho teda nosiť na každý tréning.

Na konci každej série tréningov píšeme písomný TEST. Je to 10 otázok z toho, čo sme sa v danej sérii naučili. Celkovo sa dá získať max. 13 bodov. Výsledok sa neznámkuje, iba boduje. Ten, kto získa najviac bodov, dostane symbolicky malú odmenu. Pred testom si deti opakujú teóriu zo svojho vlastného pracovného zošita.

Poznámka: ak sa v danej lokalite nenaplní minimálny počet účastníkov kurzu, organizátor si vyhradzuje právo na spojenie skupiny Kids & Teens, príp. úplné zrušenie kurzu.

Detské FOLKO

Náučná voľnočasová aktivita v duchu slovenského folklóru. Je určená všetkým deťom, menším i väčším, ktoré majú radi tanec a Slovensko. Tento krúžok je zameraný na slovenské ľudové tance za sprievodu ľudovej hudby, slovenské ľudové zvyky a tradície. V kurze pôjdeme od samotných základov. Svižnejším tempom pokročíme postupne každú hodinu ďalej, až do konca školského roka „prejdeme“ celé Slovensko.

Čo hodina, to iný región Slovenska. Deti spoznajú, aké je naše kultúrne dedičstvo neskutočne rozmanité, z kúta na kút úplne iné a pritom stále super. Netreba sa ničoho báť, pracovať budeme v uvoľnenej a veselej atmosfére. Skvelá aktivita, ak sa deti potrebujú po škole hýbať a zároveň sa popritom odľahčenou formou naučiť niečo o svojej domovine. Krúžok funguje počas celého roka a poskytne veľmi dobrý základ pre pokračovanie vo folklórnom súbore.

Vek: 6-13 rokov

Kurz DETSKÉ FOLKO otvoríme na základe záujmu – pošlite nám prihlášku!

Utorok a Štvrtok

16:00-17:00

Lokalita:

 • Ružinov

8.00€|tréning

LATINOFIT

LATINOFIT je spojenie tanečného a športového tréningu. Je to dynamická 60-minútovka plná energie, skvelej hudby a dobrej nálady. Krokové variácie pochádzajú z rôznych latino tancov – reggaeton, salsa, samba, merengue, cha-cha, bachata, calypso, flamenco, cumbia a mnohých ďalších. Striedajú sa tu rýchle rytmy s pomalými.

Ak vás nebaví monotónne cvičenie v posilňovni, vyskúšajte LATINOFIT! Pravidelnou návštevou sa zlepšuje nielen celková fyzická kondícia, ale aj duševná. Má vysoký potenciál motivovať vás k pravidelnému cvičeniu, na ktoré sa budete dokonca tešiť.

Skvelé na tomto tréningu je, že ho budete končiť s úsmevom na tvári. Navyše spálite zbytočné kalórie a vytvarujete si svalstvo. Ktoré konkrétne? Nohy, zadok, chrbát, brucho, a ako bonus ten najdôležitejší sval – srdce. Je veľkým prínosom pre telo, myseľ aj dušu.

Ako LATINOFIT prebieha?

 1. Rozohriatie tela prirodzenou formou – tréning začíname od „nuly“, a preto zahájime správny štart pohybovej aktivity
 2. Rozcvičenie celého tela – smerujeme k 100% fyzickému výkonu, na ktorý je nevyhnutné sa poctivo rozcvičiť od hlavy až po päty a aktivovať vybrané svalové skupiny
 3. Hlavná časť – pozostáva z krátkej latino choreografie
 4. Strečing celého tela s prioritou najviac zapájaných svalových skupín počas hlavnej časti tréningu

Choreografia je technicky nenáročná, prispôsobená pre začiatočníkov aj pokročilých. Tanec je silným nástrojom, ktorý stavia telo i myseľ pred nové výzvy, najmä v pokročilom veku. Považuje sa za psycho-sociálnu aktivitu a spája nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na zdravie v jedinej činnosti. Pomôže vám odstrániť únavu, znovu získať energiu a omladiť celé telo.

Formou otvoreného tréningu

Jednorazový vstup – 9 €
5 vstupová permanentka – 8,80 € / 1 tréning
10 vstupová permanentka – 8,50 € / 1 tréning

Ružinov

ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava

Pondelok

19:00-20:00

Streda

19:00-20:00

Štvrtok

19:00-20:00

(okrem 1. v mesiaci)

Čierna Voda

Dedinský Studio Dance, OC Monar, Rubínová 1, Chorvátsky Grob-Čierna Voda

Štvrtok

18:00-19:00

Zvolen

RATES ARENA, Neresnická 13, Zvolen

Nedeľa

18:00-19:00

Banská Bystrica

BaFit, Kláry Jarunkovej 1, Banská Bystrica

Pondelok

19:15-20:15

Štvrtok

18:30-19:30

Košice

Dávaj Makaj, Business Centrum Tesla 1, Moldavská cesta 8/A

Pondelok

19:00-20:00

FOLKO

Voľnočasová aktivita v duchu slovenského folklóru. Je určená dospelákom, ktorí majú radi tanec – predovšetkým slovenské ľudové tance, ľudovú hudbu, slovenské ľudové zvyky a tradície. Hodina je prispôsobená úrovni účastníkov. V kurze pôjdeme od samotných základov, svižnejším tempom pokročíme postupne každú hodinu ďalej. Čo hodina, to iný región Slovenska.

Na vlastnom tele pocítite, aké je naše kultúrne dedičstvo neskutočne rozmanité, z kúta na kút úplne iné a pritom stále “cool”. Netreba sa ničoho báť, pracovať budeme v uvoľnenej a veselej atmosfére. Skvelá aktivita, ak potrebujete zmeniť náladu a myšlienky!

Vhodné je pohodlné a praktické oblečenie. Na obuv sú odporúčané ľahké bežecké tenisky, jazzové cvičky, charakterky, Sansha sneakers. Akékoľvek folklórne prvky v rámci outfitu a stylingu sú vítané. Kľudne si prineste folklórne oblečko, ak také máte doma, atmosféra bude o to lepšia 🙂 

Forma: kurz

Pri nenaplnení plnej kapacity kurzu možnosť jednorazového vstupu

Kurz FOLKO otvorený – prihláste sa, ešte sú volné miesta!

Jednorazový vstup – 10 €
Kurzovné 10 hodín + 2 náhradné termíny – 75 € 

Utorok

18:00-19:00

Lokalita:

 • Ružinov (ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava)

7.50€|tréning

MAKÁRNIČKA

Tréning pre zlepšenie kondície a posilnenie svalov celého tela. Cieľom je zaviesť pohyb ako pravidelnú aktivitu do diárov bežnej populácie a získať za 60 minút maximálny úžitok z tréningu. 

Tréning vytvára vhodné podmienky pre všeobecne lepší výkon – pri športe, pri tanci, či bežných každodenných aktivitách. Vyložiť ťažkú krabicu na skriňu, zdvihnúť dieťa či vyšprintovať v plnom nasadení za električkou nie je predsa len tak! Pravidelným cvičením sa zlepší výkonnosť svalov, práca kĺbov, kontrola nad svojím telom a jeho držanie. Je zároveň skvelou prevenciou voči zraneniam.

Cvičenia sú vykonávané vlastnou hmotnosťou, používaním voľných váh (ako sú jednoručky, kettlebelly, veľká osa) a používaním rôznych pomôcok na cvičenie (ako napríklad bandy, bloky, lopty atď.). 

Buďte pripravení použiť svaly, o ktorých ste možno ani nevedeli, že ich máte a čo dokážu… Zistíte, akí ste silní a koľko vládzete. Aj že dokážete zabojovať, prekonávať prekážky, čeliť únave i prehrám. Po niekoľkých mesiacoch určite oceníte svoj fyzický pokrok, krajší vzhľad a celkovo lepší pocit, že nežijete len z povinnosti a hrdo si robíte niečo prospešné pre seba. 

Obavy bokom! Tréning je navrhnutý tak, aby bol vhodný pre každého bez ohľadu na vek, pohlavie, hmotnosť či aktuálnu kondíciu. S pohybom je život lepší a priamo zvyšuje jeho kvalitu. Tak si príď poriadne zamakať! 

Forma: Otvorený tréning

Tréningy Makárnička – otvorenie v 2023 

Štvrtok

18:00-19:00

Lokalita:

 • Ružinov (ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava) 

7.50|tréning

LATIN HEELS

Vychutnajte si tanec so štýlom, eleganciou a s vašimi obľúbenými tanečnými topánkami!

Tanečný kurz je určený pre ženy na objavenie a rozvíjanie svojho ženského potenciálu prostredníctvom latino tanca na High Heels. Áno, na vysokých podpätkoch, ktoré k ženám predsa neodmysliteľne patria!

Naučíme sa techniku chôdze a tanca v latinkách (High Heels). Zároveň, ako sa na túto aktivitu správne rozcvičiť, ktoré svaly a šľachy je nutné pravidelne posilňovať a následne strečovať, aby naše telo netrpelo. Zlepšíte si celkové držanie tela, svoju motoriku a koordináciu pri tanci, tanečnú pamäť, schopnosť vnímať hudbu, tanečne improvizovať a suverénne vystupovať. 

Ladies, objavte prostredníctvom tanca svoje ženské JA! S hrdosťou si dovoľte čas len a len pre seba. Ani nebude vedieť ako sa oslobodíte od napätia, problémov a starostí bežných dní. Potrebuje to každá jedna z nás… A nebojte sa tanca! Tanečné choreografie sú tvorené zo základných krokov latinsko-amerických tancov, vďaka čomu sa úplne prirodzene budete cítiť sebavedomejšie, zmyselnejšie a ženskejšie ako kedykoľvek predtým. 

Je potrebné priniesť si pohodlné športové oblečenie, vysoké podpätky (latinky alebo High Heels, v ktorých sa dobre tancuje a poskytujú stabilitu členku a chodidlu), ponožky (na cvičenie). 

Forma: kurz

LATIN HEELS prebiehajú formou otvorených tanečných hodín (90 min)

Plánované termíny: 2.februára, 2. marca, 6. apríla, 4.mája, 6. júna

Jednorazový vstup (90 min) – 10 €

Štvrtok

19:00-20:00

Lokalita:

 • Ružinov (ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava)

8.50€|tréning

STREČING

Využi vo svoj prospech výhody strečingu, mobilizačných cvičení a práce na flexibilite celého tela! Na tomto kurze sa zameriame na rovnováhu tela, celkové držanie tela,  zvýšenie pohyblivosti jednotlivých kĺbov, uľahčenie prekrvenia svalov, uvoľňovanie stuhnutosť a napätia vo svaloch po práci či intenzívnom tréningu.

Týmto všetkým sa dá predchádzať možným zraneniam. Spoločne budeme pracovať na sile a flexibilite tela s jasným účelom – získať nádherný postoj, lepšiu kontrolu nad vlastným telom, dobrú starostlivosť o kĺby a vynikajúcu presnosť pohybu. 

Stačí si priniesť pohodlné oblečenie, karimatku a ponožky (na cvičenie).

Forma: kurz

Pri nenaplnení plnej kapacity kurzu možnosť jednorazového vstupu

Kurz STREČING otvoríme na základe záujmu – pošlite nám prihlášku!

Utorok

20:00-21:00

Lokalita:

 • Ružinov (ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava) 

7.50|tréning

LATINO
ON STAGE

Ak už dlho túžiš po vlastnom tanečnom vystúpení, toto je tvoja šanca! Na 4 tanečných hodinách sa cielene pripravíme na spoločné latino vystúpenie na party evente v ByRamosStudio.

V jednej ucelenej tanečnej choreografii v štýle latino zúročíš všetko, čo si sa naučila na tanečných kurzoch, workshopoch či LATINOFITe. Zažiar vo svetle reflektorov pred očami divákov!

SAVE THE DATE:

 • Tanečná príprava: 10.3., 17.3.,31.3.,14.4.2023 (od 19:00, ByRamos)
 • Showtime: 15.4.2024 (event vo večerných hodinaách, ByRamos)

Forma: otvorený tréning

Jednorazový vstup (tanečná hodina) – 10 €

Piatok

19:00-20:00

Lokalita:

 • Ružinov (ByRamos, Martinčekova 17, Bratislava)

10.00€|tanečná hodina

Máte otázky?

Ozvite sa cez kontaktný formulár