Deti s ochorením srdca môžu bezpečne športovať a cvičiť!

ActiWOOWo pracuje s detičkami zo Športového klubu Srdiečko pod taktovou Nadácie Detského kardiocentra v Bratislave.

Cvičenie by malo byť prirodzenou súčasťou nášho života. Pomáha nám zostať zdravými a znižuje riziko krátkodobých a dlhodobých zdravotných problémov. Naše ActiWOOWo sa snaží „aktivovať“ k pohybu, akémukoľvek, úúúplne všetkých!

Deti s vrodeným alebo získaným ochorením srdca možnosť športovať veľakrát nedostanú. Dôvodom je obava o zdravotný stav dieťaťa. Stále viac výskumov ukazuje potrebu väčšiny detí so srdcovými problémami absolvovať určitú formu cvičenia. Pohybová aktivita môže zvýšiť výkonnosť srdca a všeobecne pomôcť cirkulácii krvi v tele, a tiež znížiť počet infekcií. Deti s ochorením srdca môžu bezpečne športovať a cvičiť.

Nadácia Detského kardiocentra oslávila nedávno 30.výročie svojej činnosti. ActiWOOWo s láskou a radosťou pracuje s detičkami, ktoré sú členmi Športového klubu Srdiečko od jeho samotného vzniku. Tento revolučný projekt bol uvedený do praxe na jar 2022 a je jediný svojho druhu na Slovensku. My sa úprimne tešíme, že v spolupráci s lekármi Detského kardiocentra môžeme byť súčasťou. Detičkám na tanečnej a športovej príprave prinášame presne to, čo pre svoj lepší a krajší život a vzhľadom na svoj zdravotný stav potrebujú.